Yurtdışında Influencer Marketing'in Etnik Pazarlamaya Faydası

Yurtdışında Influencer Marketing'in Etnik Pazarlamaya Faydası

29 Kasım 2021 Pazartesi

Digital pazarlama yolculuğunda çok önemli bir figür olan influencer’lar ile yapılan influencer marketing, şimdilerde hedef marka ya da ürünün parlatılarak tüketicilerde satış dürtüsü yaratmanın en trend yolu olarak görülüyor. Pazarlama kanalları üzerinde yapılan bu tanıtım çalışmaları “iş ortaklığı” adı altında hem marka hem de influencer için avantajlı bir güç haline dönüşüyor.

Native Reklamcılık Nedir?

Native Reklamcılık Nedir?

19 Kasım 2021 Cuma

Yeni nesil reklamcılık kavramının içinde sık sık karşımıza çıkan bir ifadedir Native Reklamcılık. İngilizce yaygın kullanışı ile native advertising, Türkçede “doğal reklamcılık” olarak karşılık buluyor.

Influencer Marketing Online Satışları Artırıyor!

Influencer Marketing Online Satışları Artırıyor!

11 Kasım 2021 Perşembe

Influencer marketingin gücü markaların dijital pazarlama kampanyaları üzerinde ve özellikle online satışları artırma yolunda oldukça etkili oluyor. Black Friday döneminde yürütülen kampanyalarda bunun etkisini görmek mümkün.

Yandex Zen Nedir?

Yandex Zen Nedir?

05 Kasım 2021 Cuma

Yandex tarayıcısıyla birlikte çalışan Yandex Zen, kullanıcıların internet ortamında hangi içeriklerle ilgilendiğini, hangi sitelere girdiğini özel bir yazılımla tespit eden bir sistemdir. Amacı ise her kullanıcının ilgi alanına giren içerikleri arama motoru aracılığıyla tespit ederek kullanıcılara otomatik olarak sunmaktır.

Youtube’da Doğru Kanal Yönetimi ile Markanızı Güçlendirin

Youtube’da Doğru Kanal Yönetimi ile Markanızı Güçlendirin

27 Ekim 2021 Çarşamba

Sosyal medya platformlarının hayatımızı oldukça fazla etkilediği bu dönemde, markanızı büyütmek için büyük reklam fikirlerine ya da bütçelere pek de ihtiyacınız yok. Gelişen pazarlama teknolojileri ve alanları sayesinde ürettiğiniz fikir ya da ürünü kolayca hayata geçirebilir ve oluşturduğunuz markanın pazarlama stratejilerini siz belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

20 Ekim 2021 Çarşamba

Günümüzde çok sık kullanılan popüler kavramlardan birisi olan sosyal medya, hayatı kolaylaştırma yolunda kendiliğinden gelişen bir güç ve otorite haline geldi. Sosyal medyanın hemen her kesim tarafından bu kadar sık ve yaygın olarak kullanılması da bu mecranın yönetim sürecini bir meslek haline getirdi. Sosyal medya yönetimi artık başlı başına bir meslek, hatta çok revaçta bir meslek bile diyebiliriz.

Podcast Nedir, Nereden Başlayabilirsiniz?

Podcast Nedir, Nereden Başlayabilirsiniz?

15 Ekim 2021 Cuma

İnternetin varlığıyla insan hayatına giren pek çok yenilik ve konfordan birisi olan podcast, günümüzün en popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Eğer sıkça duymanıza rağmen hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığınız bir uygulamaysa işte size podcast nedir sorusunun yanıtı.

Instagram’da Hashtag Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram’da Hashtag Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

13 Ekim 2021 Çarşamba

Tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, fotoğraf paylaşım sitesi olmanın çok daha ötesinde bir önem teşkil ediyor. Ürün ve marka pazarlama anlamında da popüler bir mecra olan Instagram, belli başlı konuları takip etmek isteyen kullanıcılar için oldukça önemli bir yere sahip. İşte bu noktada hashtag’ler devreye giriyor. Hashtag kullanımı özellikle markaların hedef kitlelerine ulaşmalarında adeta nokta atışı görevi görüyor.

Markanız İçin Instagram Hikayeleri Rehberi

Markanız İçin Instagram Hikayeleri Rehberi

24 Eylül 2021 Cuma

Markanızın, e-ticaret alanında başarılı olabilmesi için ürünlerinizi doğru reklam stratejileriyle tanıtmanız önemlidir. Bu stratejiler ulaşılabilirlik, güvenilir olmak ve kullanıcı deneyimi paylaşma gibi milenyum çağıyla birlikte hayatımıza giren bazı e-ticaret yeniliklerinden oluşur. Ürününüzü, siteniz veya üçüncü satıcı konumunda olduğunuz siteler dışında artık sosyal medya hesaplarından da alıcılara ulaştırmanız mümkün. Bunların başında gelen Instagram, ilk olarak sosyal hayatın yansıması olarak ortaya çıkmış bir aplikasyon olsa da, gelişen reklam stratejileriyle birlikte oldukça talep gören bir alışveriş aracı haline gelmiştir.

Influencer Marketing Hakkında Merak Edilenler

Influencer Marketing Hakkında Merak Edilenler

17 Eylül 2021 Cuma

Pazarlama stratejileri içerisinde her geçen gün yeni ve farklı teknikler ortaya çıkar. Bu anlamda da son dönemlerin en gözde pazarlama stratejisi olarak influencer marketing, kullanıcılara birebir hitap etme konusunda önem taşır.

Popüler Blog Gönderileri
Etiketler
Ara