Sosyal Medya Yönetimi Aracı: Hootsuite Hakkında

SOSYAL MEDYA YÖNETIMI ARACI: HOOTSUITE HAKKINDA

10 Eylül 2021 Cuma

Çağın en önemli dinamiği haline gelen sosyal medyada bir planlama aracından söz edeceğiz bu yazıda. Adı Hootsuite. Depolama işlevi gören bu araç, sosyal medyada yer alan tüm paylaşımlarınızı depolama olanağı sunar. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızın tek bir noktadan yönetilmesini de gerçekleştirir. Hootsuite ile bütün sosyal medya hesaplarını tek bir elden yönetme olanağı bulabilirsiniz. Hootsuite ile ne zaman isterseniz paylaşım yapabilir ve zamanınızı yönetebilirsiniz. Bu programla günün belli bir zamanında yapacağınız paylaşımları önceden planlayarak otomatik olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Hootsuite ile Twitter, Facebook, Linkedin ve Google gibi pek çok sosyal medya hesabınızı yönetebilirsiniz.

Hootsuite’in Özellikleri Nelerdir?

Tüm sosyal medya hesaplarınızı Hootsuite ile sadece tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz. Sayfanızda yapacağınız paylaşımların ve göndereceğiniz mesajların zamanlama kısmını da yönetebilir ve tüm raporlamaları görebilirsiniz.

Raporlama özelliği sayesinde kullanıcıların daha çok hangi saatler arasında geldiğini görebilir; hangi paylaşımınızın daha çok tıklama aldığını, daha fazla ilgi gördüğünü ve daha fazla etkileşime girdiğini görebilirsiniz.

Paylaştığınız URL’leri kısaltarak Twitter’daki kelime adedinden tasarruf edebilirsiniz.

Hootsuite’i sadece web üzerinden değil cep telefonunuz ve tabletinizden de kullanabilirsiniz.   

Hootsuite Nasıl Kullanılır?

Gelelim Hootsuite’nin nasıl kullanıldığına… Hootsuite’i kullanmak için önce web sitesine gidip Hootsuite uygulamasını indirmeniz ve ardından Hootsuite’de üyelik başlatmanız gerekiyor. Dilerseniz en sık kullandığınız Facebook, Twitter veya Google hesaplarınızla da üyelik başlatabilirsiniz.  

Daha sonraki adım olarak Hootsuite’in Publisher kısmı ile paylaşım yapabilir, analytics bölümüyle de bu paylaşımların sonuçlarını görebilirsiniz.

Hootsuite ile yapabilecekleriniz bu kadarla sınırlı değil. Uygulama ile personelinize görev ataması yapabilir ve yetki verebilirsiniz. Hesaplarınızın kimler tarafından yönetileceğini belirleyebilir ve yine takım arkadaşlarınıza görev tanımı verebilirsiniz.    

Takım oluşturarak bu takımlarda kimin hangi görevle yer alacağını belirleyebilirsiniz.

Hootsuite Ücretli Bir Uygulama Mı?

Hootsuite’in ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki adet versiyonu vardır. Ücretsiz versiyonun tüm özellikleri sayesinde sosyal mecrada verimli bir yönetim aracı olarak kullanılabilir.  

Hootsuite raporlama özellikleri, içerik yönetme ve sosyal medya yönetimi özellikleri ile pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen ve pratiklik sağlayan son derece işlevsel bir uygulama olarak özetlenebilir.

Popüler Blog Gönderileri