TikTok Effect Studio : Bir TikTok AR Geliştirme Platformu

TIKTOK EFFECT STUDIO : BIR TIKTOK AR GELIŞTIRME PLATFORMU

06 Eylül 2021 Pazartesi
ETİKETLER :

Popüler sosyal medya platformları arasında olan TikTok, AR filtreleri için geliştiricilerini 'TikTok Studio' ile destekleme çalışmalarına başladığını açıkladı. TikTok, geliştiricilerin kısa biçimli video platformu için AR efektleri oluşturmasına olanak tanıyan bir AR geliştirme araç seti olan TikTok Effect Studio'nun açık beta lansmanı ile rakip sosyal medya platformaları Snapchat ve Instagram'ın izinden gidiyor.

Snapchat kendi AR geliştirme platformu olan Lens Studio'ya benzer şekilde TikTok Effect Studio, Windows PC ve Mac'te bir masaüstü uygulaması olarak kullanıma uygun olacak. TikTok'a göre, araç takımının üçüncü taraf uygulamalarla birlikte kullanılmaması gerekiyor.

 

Ayrıca özel betaya katılmak isteyenler, hesaplarına giriş yapabilecek ve effecthouse.tiktok.com adresinden erken erişim için kaydolabilecek.

Geliştiricilerin ise tam adlarını, e-posta adreslerini ve kullanmak istedikleri bir kullanıcı ismi belirtmesi gerekecek. ABunun yanında seçtikleri platform ve AR teknolojisiyle ilgili tecrübeleriyle ilgili birkaç soruyu yanıtlamaları gerekiyor.

Uygulama sözcüsü, “Topluluğumuza değer katmanın ve Tik-Tok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını her zaman düşünüyoruz. Şu anda, yaratıcılara yaratıcı fikirlerini platfor-mun topluluğu için hayata geçirmeleri için ek araçlar ver-menin yollarını deniyoruz.” sözleriyle açıkladı.

TikTok, geçtiğimiz yıl AR markalı efektleri tanıtmaya başlamış ve kullanıcılara çeşitli etkileşimli ve etkileşimli olmayan deneyimlerin keyfini çıkarmalarını sağlamıştı. 2021 yıllının başında ise şirket, yeni yılı kutlamak için iPhone Pro ve iPhone Pro Max destekli ilk LiDAR AR filtresini piyasaya sürmüştü.

TikTok, bu hızlı yükselişiyle kullanıcı kitlesinin ilgisini fazlasıyla kazandığından, kitlelerine ulaşmak isteyen markalar ve sosyal medya pazarlamacıları tarafından, yeni uygulamayı oldukça tercih eder hale geldi.

 

Popüler Blog Gönderileri